Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

110 forumskih zapovesti Empty 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 4:44 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
10 forumskih zapovesti


Prva:
Ja sam forum tvoj, nemoj imati drugih foruma osim mene.

Zasto je bitna ova zapovest za nas forumaše?
Možda na prvo citanje ovo deluje kao glupost, ali u stvari ako se malo bolje udubimo u tematiku ove recenice, shvaticemo, cak i iz sopstvenoh iskustva da je vrlo tacna. Zašto?

Sasvim je u redu imati forume, niko to nikome ne brani, ali stvar je u tome, da li mi imamo vremena za više foruma istovremeno?

U mnogim slucajevima to je gotovo nemoguce izvesti.
Bolje imati jedan pravi, veliki i uspešan forum, oko koga ste se ne samo vi, vec i svi clanovi tima trudili i vredno zalagali.

Zakljucak je ovakav: Imajte foruma koliko vam je volja, ali ako želite da vaš trud bude isplativ, držite se ove zapovesti.


Druga:
Budite prema članovima onakvi kakvi očekujete da oni budu prema vama.

Samo rečenica govori sve, jednostavno budite civilizovani prema svim članovima , kaznite nekog u koliko je taj neko to zaslužio, budite uvek pravedni i objektivni.

Nemojte nasedati na razne ucene.

Svaki član je jednak bilo da ima 10000 ili 10 postova, svi smo mi ljudi iza ovih ekrana, neki manje a neki više iskusni u ovom svetu.

Svako će nekada doći do vrha u koliko se trudi.

Ne očekujte da budete voljeni ipoštovani u koliko sami ne znate da pokažete te osobine na drugim ljudima.


Treća:
Ne uzimaj olako ime svoga foruma.

Kada procitate ovu kratku recenicu pomislicete da je u pitanju odabir imena za vaš forum ili nešto slicno, ali nije to u stvari u pitanju.

Tacnije radi se o tome da svoj forum trebate braniti od svih ljudi koji ga žele uništiti, ne treba pricati loše o sopstvenom forumu, jer je taj forum malo više od obicnog web sajta, on oslikava neke vaše osobine, vrline i mane.
Možemo lako saznati da li ste uredni ili ne, koliko ste pismeni, vaše omiljene boje, stilove isl.

zakljucak: Kada pljujete po sopstvenom forumu, vi ustvari pljujete po sopstvenoj licnosti. Nemojte to raditi vi, ostaite to drugima pa dokažite svoje stavove i mišljenja braneci svoj forum (licnost).


Četvrta:
Cele godine vredno radi na svom forumu bez prestanka, uzmi slobodno vreme kad želiš i tada prepusti svoj forum osobama od poverenja

Šta ovo u stvari znači?
Niko od nas ni da je supermen ne može svakoga dana biti po 8 sati na forumu, tu je škola, porodica prijatelji, naravno to je sve na prvom mestu, pod ovom tačkom podrazumeva se da ne odustajete od foruma na duže vreme, bez neke posebne najave, ili angažovanja nekog drugog za forum, članovi će se tada vrlo brzo razbežati i kada se vi nakanite da se vratite, sav vaj trud će pasti u vodu.

Šta je moj predlog?
Predlažem svim forumašima da na forumu budu kad god imaju prilike da su na internetu, ne samo da vise na njemu i rade, već da dođu, obiđu članove, igraju se u off temama..
To barem nije teško a članovi će shvatiti da ste ozbiljan admin koji ne planira da tek tako odustane od foruma.

A kada imate baš vremena, posvetite se malo forumu, sredite ga, promenite izgled, osvežite teme.

Doćiće i taj dan kada ćete se odvojiti od interneta zbog nekog putovalja vašnog testa ili slično. U tom slučaju predlog je da angažujete nekog od članova tima da vodi forum.

Bitno je da to bude osoba od poverenja, neko koga znate duže i neko ko ima iskustva. Inače u koliko na to važno mesto postavite pogrešnu, ljubomornu ili osvetoljubivu osobu, sav vaš trud će pasti u vodu.


Peta:
Poštuj tematiku foruma svoga, da on dobar bude i da dugo uspešno ga vodiš.

Šta ovo znači?
Bilo je dosta polemike na temu ‚tematika foruma‚ ali to u ovom slučaju nije bitno, bilo da je forum o poznatoj ličnosti, nekom brendu ili spam temama, ta tematika mora ostati ne promenjena do zadnjeg trenutka aktivnosti foruma.

Često se dešava da administracija foruma spamuje samo radi većeg broja postova, tada se taj forum pretvara u nešto sasvim drugo, nema vrednost, vrlo je jeftin i vredi manje nego neki form sa 2 posta, 2 korisna posta.

U koliko se odlučite za zvezdu, redovno donosite novosti, nove fotke, zanimljivosti, u koliko samo na početku foruma prepunite teme informacijama i mislite da ste završili za narednih 5 meseci, varate se.

Bolje svaki dan donositi po malo informacija, nego svakih 3 meseca po puno.

Mora buti uvek svećih tema za diskusiju.


Šesta:
Ne hakuj

Pod ovim se ne misli bukvalno na profesionalno hakerstvo već na sve druge vidove sabotiranja foruma iste ili slične tematike radi sopstve koristi.

Svako ima pravo da otvori forum o čemu god želi, čak i ako prekopira vašu temu, to ide samo na njegov obraz, i ne brinite se da će vam preoteti članove zbog toga, ako šte pošteni i trudite se oko svog foruma.

Čim pokušate na bilo koji način da sabotirate konkurenciju samo ste se pleli u probleme, moža će neki članovi to shvatiti kao čošu stvar, čak i ako ste to radli iz dobre namere.

Zaključak je samo da gledate svoja posla i da se brinete o svom forumu što više možete bez obaziranja na nemaštovite konkurente.


Sedma:
Ne čini preljube

Sedma zapovest ostala je ista kao i prava zapovest jer nisam mogla smisliti bolji naziv pod kojim bi mogla opisati ovu tačku.

Pod ovim se misli na to da ne izdajete svoj verni tim zbog nekih manje bitnih stvari.
Recimo da odete sa nekog foruma samo zato što vam je ponuđena bolja ili viša pozicija na nekom drugom.

U koliko vam sopstveni forum dosadi, a vidite da se neki ljudi veoma trude oko njega u mesto da im odmaćete, pomozite im tako što ćete nekome pokloniti poziciju gl. admina, pa neko će se brinuti i zalagati o forumu u koliko vi to ne želite, ili ne možete iz nekog razloga.

Nemojte reklamirati ‚na kvarno‚ na forumima svojih prijatelja u koliko vam on ne dozvoli, to on sigurno smatra izdajom.


Osma:
Ne kradi

Ovo je vrlo karatko i jasno svima, pod ovim se podrazumevaju sve moguće vrste krađi od krađa ideja do novosti, članova itd.

Ni vi sami sigurno ne biste želeli da vam neko ukrade sve fotografije jednim klikom, a vi ste se toliko dugo trudili da ih uplodujete i postavite svojim članovima.

Krađa vas osim gubitka poverenja drugih članova može dovesti i do većih problema kao što su gubitak foruma.


Deveta:
Ne svedoči lažno na bližnjega svojega

Vrlo bitna stavka, odnosi se u svakom smislu na odnos članova tima foruma.

U koliko ste nekada imali pomoćnog admina, moda ili pomoćnika, a on se trudio oko vašeg foruma kao vi, pa i više, ne smete ga izdati niti izbeneriti, ovo nema toliko veze sa forumom koliko sa vašom ljudskošću i obrazom.


Deseta:
Ne poželi ništa što je tuđe

I ako poslednja, ovo nije manje bitna stavka.

U koliko vam se svidi neki uspešni forum i poželite da imate isto tako uspešan i jak forum, nemojte krasti tematiku ili nešto slično.

Nemojte ostavljati sopstveni manje aktivan forum zbog manje motivacije, pa pobogu, ni jedan forum se nije napravio sa članovima.

Za sve je zaslužan dobar i istrajan tim.

Nikada nećete imati ništa svoje u koliko samo kopitare druge.

Morate smisliti nešto jedinstveno, posebno i nešto što vama odgovara, pa se onda morate truditi što više možete, kada vidite da na forumu imate više aktivnih članova, korisnih postova, tada možete reći sebi *Uspeo/la sam, uspeo/la sam zbog svojih kvaliteta i ideja. Ne zbog kopija i krađa, sada sam pravi forumaš*


To bi bilo to, nadam se da vam se svideo moj drugi članak, i nadam se da će vam nekada u životu koristiti. Razmislite o ovome.

Xoxo S.

210 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 5:26 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ovo je genijalno! Ideja mi se toliko sviđa! 10 forumskih zapovesti 81549 Bravo Staša! Wink

310 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 5:27 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hehe hvala ti 10 forumskih zapovesti 81549
Moglo je to da bude jos bolje, malo sam ga zbrzala XD

410 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 7:54 pm

Cullen Alice

Cullen Alice

Bieberova zauvijek ♥
Bieberova zauvijek ♥
ten98 wrote:Ovo je genijalno! Ideja mi se toliko sviđa! 10 forumskih zapovesti 81549 Bravo Staša! Wink
:perfektno:

510 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 8:07 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Svaka cast,stvarno originalna ideja 10 forumskih zapovesti 81549
Predobar clanak ^^

610 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 8:25 pm

Lena

Lena

Zla barbika ^^
Zla barbika ^^
Odlično stasho 10 forumskih zapovesti 81549

710 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 8:32 pm

Iva

Iva

♥JacobFan♥
♥JacobFan♥
Fantastično *_*

810 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 8:53 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Amin.
To je to od mene, izvuci iz ove reči sve što mislim o tebi kao osobi i tvom članku 10 forumskih zapovesti 81549

Moje reči iz prethodnog članka.
Oduševile ste me vašim člancima Smile

910 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 9:00 pm

nediMMM

nediMMM

Doktor za forume
Doktor za forume
Clanak je extra ^^

svaka cast. Wink

1010 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 9:03 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Jako dobro... pročitao pola i smorio me italic.

1110 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 9:14 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Ahahaha lol Veljko XDD

Hvala vam svima :DD

1210 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 10:40 pm

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
ten98 wrote:Ovo je genijalno! Ideja mi se toliko sviđa! 10 forumskih zapovesti 81549 Bravo Staša! 10 forumskih zapovesti 878791

Super ideja, osvježenje je 10 forumskih zapovesti 902972

1310 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Tue Oct 05, 2010 10:46 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hihi hvala 10 forumskih zapovesti 81549
Bas mi je drago da vam se svidja Smile

1410 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 9:03 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Wow.. 10 forumskih zapovesti 81549 Predivno Smile Mnogo mi se svidja ^^

1510 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 11:29 am

Girl<3

Girl<3

Smile.in.darkness
Smile.in.darkness
Ahah, vidi mog pisca xD
Odlican clanak, svaka cast 10 forumskih zapovesti 484756

1610 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 12:02 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Ovo je stvarno genijalno.Meni je nekako i komično ono kao zapovesti ali svaka čast na ideji,nastavi da pišeš.Pišeš mnogo dobro Wink Još jednom,svaka čast za ideju

1710 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 3:19 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hehe hvala vam puno 10 forumskih zapovesti 81549
Jeste mozda malo komicno ali nadam se da je i korisno xD

1810 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 9:50 pm

Angel From Hell

Angel From Hell

Veteran
Veteran
Svaka čast,odlično je! 10 forumskih zapovesti 81549

1910 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 9:56 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hvalaa 10 forumskih zapovesti 81549

2010 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Wed Oct 06, 2010 11:09 pm

Marino S.

Marino S.

Linux User
Linux User
Genijalno je, svaka čast :perfektno:

2110 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Thu Oct 07, 2010 8:26 am

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Odličan je. Baš mi se sviđa članak.

2210 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Thu Oct 07, 2010 3:42 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hvala vam <3

2310 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Sat Oct 09, 2010 10:22 pm

~Death Ripper~

~Death Ripper~

Regularan Član
Regularan Član
ten98 wrote:Ovo je genijalno! Ideja mi se toliko sviđa! 10 forumskih zapovesti 81549 Bravo Staša! Wink

2410 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Sat Oct 30, 2010 11:42 am

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Hvalaa Smile

2510 forumskih zapovesti Empty Re: 10 forumskih zapovesti Thu Nov 04, 2010 9:51 am

Mrs. Cullen

Mrs. Cullen

♥ Stiff Dylans ♥
♥ Stiff Dylans ♥
Extra...samo još da nisi grešila kuckajući xD

Ali genijalno majke mi ^^

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Forum free | Music | Pop, Varieties | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com